شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶
۲۷ربیع الاول,۱۴۳۹
سه شنبه, 11 مهر 1396 ساعت 13:12

از امام حسین علیه السلام به طور ویژه باید تبعیت کرد.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درمراسم سوگواری ابا عبدالله علیه السلام بیان شد: از امام حسین علیه السلام به طور ویژه باید تبعیت کرد.
حجة الاسلام و المسلمین امین نیا؛ کارشناس مسائل دینی در دومین روز از مراسم سوگواری امام حسین علیه السلام در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها، ذیل عنوان سیره تربیتی این امام همام گفت: اگر چه همه ائمه معصومین علیهم السلام نور واحد و تبعیت از ایشان واجب است، اما از امام حسین علیه السلام باید به طور ویژه پیروی کرد، چرا که خود حضرت در نامه ای که به سلیمان صرد خزاعی نوشته اند فرمودند: و لکم فیَّ اسوة حسنه، و این همان تعبیریست که خداوند برای پیامبر اکرم صلوات الله علیه در قرآن استفاده کرده است.
وی با بیان این نکته که  استفاده از ضمیر " کم" به این معناست که عبارت ، خطاب به بشریت است گفت: حتی افراد غیر مسلمان همچون گاندی می توانند از امام حسین علیه السلام درس آزادی و آزادگی گرفته و ایشان را الگوی خود قرار دهند.
استاد با یادآوری این مطلب که امام حسین علیه السلام نسبت به دیگران تواضع و فروتنی داشتند گفت: عجب و غرور دو صفتی است که جزء امراض مهلک است و در دعای 8 صحیفه سجادیه در کنار دیگر امراض روحی بشر آمده است .
امین نیا عجب را به معنای منیت دانست و افزود: عجب باعث ایجاد غرور و در نهایت هلاکت است همچنانکه در قرآن کریم به سه نمونه از افرادی که به خاطر عجب دچار عذاب شدند اشاره شده از جمله شیطان ؛ نماد عبادت، فرعون به عنوان نماد قدرت و قارون ؛ نماد ثروت که هرسه به خاطر منیت و عدم تواضع در مقابل امر پروردگارنابود شدند.
استاد برای تعدیل و تنظیم روحی افراد و رهایی از عجب و غرور دو راهکار را ارائه داد و تصریح کرد: برای دوری از غرور به قبرستان و بیمارستان زیاد سر بزنید زیرا در این دو مکان به ضعف و فقر خود آگاهی بیشتری پیدا کرده و در می یابیم که از ما بهتر، زیباتر، ثروتمند تر و... قادر به دفع مرگ و مرض از خود نیستند، لذا بهانه ای برای عجب باقی نمی ماند.
حجة الاسلام امین نیا تأکید کرد: آنچه مهم است حال کنونی افراد است چرا که با مراجعه به تاریخ و سرگذشت افراد می بینیم بسیاری از افراد همچون حر بن یزید ریاحی با وجود اینکه مرتکب گناهان بزرگی شدند  در لحظات آخر مسیر را پیداکرده و عاقبت به خیر شدند و برعکس عده ای مانند ضحاک مشرقی حتی در رکاب امام حسین تا آخرین لحظات جنگیدند ولی به خاطروابستگی به دنیا  جنگ را رها کرده و امام را تنها گذاشتند.
این مراسم صبح سه شنبه 11/7/96 با حضور مدیر، مسئولین، طلاب مدرسه و عموم بانوان برگزار شد.

خواندن 15 دفعه

پیوندها

اوقات شرعی

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: مشهد خیابان آیت الله بهجت 23 سمت راست نبش چهار راه اول پلاک48

تلفن: 9-2290056-0513

فکس:2290056-0513

پست الکترونیک : info@zeynaby.comا

نشریه عقیله

آخرین نسخه نشریه عقیله

مشاهده سایر نسخه ها
تمامي حقوق اين سايت متعلق به مدرسه علميه حضرت زينب(علیها سلام ) مي باشد. طراحی سایت توسط  ماهان سیستم  
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla