شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶
۲۷ربیع الاول,۱۴۳۹
چهارشنبه, 12 مهر 1396 ساعت 13:14

برای رسیدن به آرامش در زندگی باید دانش و مهارت زندگی را آموخت.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


همزمان با سومین روز از دهه دوم ماه محرم، سیره خانوادگی امام حسین علیه السلام در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها بررسی شد.
حجة الاسلام و المسلمین امین نیا؛ مبلغ و کارشناس مسائل دینی در جمع طلاب و عموم بانوان در تکمیل سیره فردی امام حسین علیه السلام گفت: اعتقاد به معاد و توجه به اعمال روزانه در سیره اهل بیت علیه السلام نمایان است و انسان ها اگر عاقلانه فکر کنند در می یابند که حتی اگر به معاد و قیامت یقین هم ندارند، برای دفع ضرر محتمل باید دقت بیشتری در اعمال، رفتار و گفتار خود داشته باشند .
استاد با بیان این نکته که اهل بیت علیهم السلام به دلیل کامل بودن و انسانهای شقی به دلیل غرق بودن در گناه در قیامت حسابرسی نمی شوند و بدون سؤال و جواب وارد بهشت و جهنم می شوند گفت: حسابرسی برای کسانی است که در جمع مؤمنین تظاهر به ایمان و در جمع غیر مؤمنین با آنها همراهی می کنند و به دلیل نفاقشان حسابرسی خواهند شد چرا که پیامبر اکرم صلوات الله علیه در مذمت منافقین می فرمایند: من کان ظاهره ارجح من باطنه خف میزانه
وی افزود: شیعیان را به چشم و گوش می سنجند لذا اینکه کجا ، چگونه، چه موقع و چه چیزی را می بینیم و می شنویم مهم است و طبق روایات معصومین علیهم السلام به حرف هر کس گوش کنی او را عبادت کرده ای.
امین نیا سپس به تبیین سیره خانوادگی امام حسین علیه السلام پرداخت و با بیان این نکته که رکن اول خانواده، زن و شوهر هستند خاطر نشان کرد: ازدواج آرامش بخش و مسکن انسان است و برای رسیدن به این آرامش باید دانش  و مهارت زندگی را فرا گرفت.
این کارشناس و مشاوره خانواده ، پیامبر اکرم صلوات الله علیه و حضرت خدیجه، امام علی و حضرت فاطمه، امام حسین و رباب علیهم السلام را سه خانواده عاشق و نمونه در اسلام  خواند و گفت: اشعاری که امام حسین علیه السلام برای رباب سروده اند و همچنین سخنان رباب در فراغ  امام حسین علیه السلام نشان از عشقی پایدار و ماندگار دارد که متأسفانه در زندگی امروزی کمرنگ شده است.
حجة الاسلام و المسلمین امین نیا اظهار مهر ورزی در خانواده را رام کننده فرزند و آرام کننده همسر دانست  و افزود: اظهار محبت به صورت زبانی و حتی به صورت نامه آرامش را در خانه حکمفرما و عشق را پایدار می کند.
وی با استناد به فرمایش رسول اکرم صلوات الله علیه که می فرمایند: ما بنی فی الاسلام بناء احب من التزویج گفت: پیامبر صلوات الله علیه ازدواج را به ساختمان تشبیه کرده اند  زیرا ساختمان دارای پایه هایی است که اگر در هر کدام خللی ایجاد شود، ساختمان فرو می ریزد.
استاد از اخلاق، حیا، عفت و معنویت به عنوان پایه های زندگی یاد کرد و توضیح مطلب را به جلسه بعد موکول نمود.
این جلسه چهارشنبه 12/7/96 با حضور مدیر، اساتید، طلاب و عموم بانوان برگزار شد.

خواندن 24 دفعه

پیوندها

اوقات شرعی

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: مشهد خیابان آیت الله بهجت 23 سمت راست نبش چهار راه اول پلاک48

تلفن: 9-2290056-0513

فکس:2290056-0513

پست الکترونیک : info@zeynaby.comا

نشریه عقیله

آخرین نسخه نشریه عقیله

مشاهده سایر نسخه ها
تمامي حقوق اين سايت متعلق به مدرسه علميه حضرت زينب(علیها سلام ) مي باشد. طراحی سایت توسط  ماهان سیستم  
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla