جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۶
۲۶ربیع الاول,۱۴۳۹
دوشنبه, 23 مرداد 1396 ساعت 11:13

کتاب «نسیم سحر» مجموعه احادیث ابتدای درس خارج فقه رهبر انقلاب منتشر شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هم‌زمان با دهه‌ی کرامت از سوی انتشارات انقلاب اسلامی؛
کتاب «نسیم سحر» مجموعه احادیث ابتدای درس خارج فقه رهبر انقلاب منتشر شد

اثر جدید دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظّم انقلاب اسلامی با عنوان «نسیم سحر» منتشر شد.

کتاب «نسیم سحر» مجموعه احادیث ابتدای درس خارج فقه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مشتمل بر احادیث منتخب از کتاب النوادر به کوشش انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که نقش طلّاب و  روحانیون را در حفظ و اشاعه‌ی فرهنگ و معارف اسلامی و نیز در پیروزی و تداوم و تثبیت انقلاب اسلامی نقشی مهم و خطیر می‌دانند همواره آنان را در عین توجه به علم‌آموزی و معرفت‌اندوزی و بصیرت سیاسی نسبت به شرایط جهان و انقلاب و نظام، مکرّراً به اهتمام در تهذیب اخلاقی نیز توصیه کرده و یکی از وظایف حوزه‌های علمیه را حفظ و تکمیل و تثبیت و تعمیق روح صفا و معنویت در طلاب دانسته‌اند.

ایشان در عمل به این توصیه‌ی مهم، خود در آغاز هر جلسه از درس خارج فقه به بیان و شرح حدیث یا احادیثی از معصومین (علیهم‌السلام) پرداخته و دل و جان طلاب را با مفاهیم و معانی عالیه‌ی نورانی احادیث آشنا می‌کنند.

محصول این سنّت حسنه‌ی معظمٌ‌له -از آغاز درس خارج ایشان که از بهار ۱۳۶۹ شروع شده و همچنان ادامه دارد- مجموعه‌ی دلنشینی از معارف اخلاق اسلامی است.

احادیث مورد استفاده‌ی ایشان از مجموعه‌های حدیثی همچون وسائل‌الشیعه، امالی شیخ صدوق، تحف‌العقول، الشافی و ... انتخاب شده‌اند.

کتاب حاضر مشتمل بر احادیث برگزیده‌ی کتاب «نوادر» راوندی است که از اوّل آذرماه ۱۳۸۳ تا بیست و چهارم خرداد ۱۳۸۴ در ابتدای جلسات درس خارج فقه، توسط معظّمٌ‌له گزینش، بیان و شرح شده است.

«نوادر» راوندی یکی از مجموعه‌های حدیثی است که توسّط سیّد ابوالرضا ضیاءالدّین، فضل‌الله بن علی بن عبیدالله حسینی راوندی از علمای نام‌آور شیعه در قرن ششم هجری جمع‌آوری شده است؛ وی همچنین فردی ادیب و شخصیتی مورد احترام علمای شیعه می‌باشد.

مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی با هدف اشاعه‌ی معارف اخلاقی اسلام از کلام معصومین (علیهم‌السلام) و با شرح و بیان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای درصدد است مجموعه‌ی این احادیث را در سلسله کتابهایی با عنوان «نسیم‌ سحر» در معرض استفاده‌‌ی عموم مردم مؤمن و خصوصاً جوانان پاکدل و بصیر جامعه‌ی اسلامی قرار دهد، ان‌شاءالله.

خواندن 18 دفعه

پیوندها

اوقات شرعی

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: مشهد خیابان آیت الله بهجت 23 سمت راست نبش چهار راه اول پلاک48

تلفن: 9-2290056-0513

فکس:2290056-0513

پست الکترونیک : info@zeynaby.comا

نشریه عقیله

آخرین نسخه نشریه عقیله

مشاهده سایر نسخه ها
تمامي حقوق اين سايت متعلق به مدرسه علميه حضرت زينب(علیها سلام ) مي باشد. طراحی سایت توسط  ماهان سیستم  
jtemplate.ru - free extensions Joomla
jtemplate.ru - free extensions Joomla